Yrd.Doç.Dr. Levent ÇORUH

1976 'da Ankara'da doğdu. 1999 Gazi Üniversitesi Resim-İş Eğitimi Bölümü Grafik Sanat Dalı'nda lisans eğitimini tamamladı. 2004 Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü, Grafik Eğitimi Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2011 Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Uygulamalı Sanatlar Eğitimi Bölümü, Grafik Eğitimi Doktora eğitimini tamamladı.

 2002-2006 Yılları arasında Ankara'da kendi tasarım ofisini kurarak burada Art Direktör/Tasarımcı olarak çalıştı. 2006 Yılında Kayseri Erciyes Üniversitesi GSF Görsel İletişim Tasarımı Bölümü 'nde çalışmaya başladı. Halen bu bölümde bölüm başkanlığı görevini yürütmektedir.

 Çeşitli uluşal ve uluslararası sanatsal etkinliklere video/animasyon ve grafik tasarım çalışmaları ile katılan tasarımcının çalışmalarının odağını hareketli ve etkileşimli sanal çevreler oluşturmaktadır. Sanat ve tasarım çalışmalarının yanı sıra sanal gerçeklik, bilgisayar oyun geliştirme (içerik tasarımı ve programlaması) gibi etkileşimli üç boyutlu sanal çevrelerin tasarlanması konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

 İlgi duyduğu araştırma alanları, eğitsel bilgisayar oyun tasarımı, 3B karakter tasarımı ve modellemesi, 3Boyutlu animasyon.

Detaylı özgeçmiş ve çalışmalarını görmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://www.leventcoruh.com/curriculum_vitae.html

Son Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, Cumartesi